Nachádzate sa: TALIANSKO » Ostrov SARDÍNIA

Na tomto mieste môžete špecifikovať Vaše požiadavky na dovolenku. Kritéria môžete neskôr upravovať. Pomoc s vyhľadávaním!

Pobytové
zájazdy
Poznávacie
zájazdy
1-denné
zájazdy
Kolektívy
Pobytové zájazdy
Školské - mládežnícke skupiny
Pobytové zájazdy
Malta - Jazykové
kurzy angličtiny
Krajina:
Oblasť:
Miesto:
Doprava:
Ubytovanie:
 
Typ ubytovania:
 
Stravovanie:
Kategória ubytovania:
Cena do:
Termín od: Kalendar
Termín do: Kalendar
Krajina:
Program:
Doprava:
Krajina:
Program:
Doprava:

Ostrov SARDÍNIA


  

očarujúci ostrov leží západne od talianskej pevniny. Je to hornatý ostrov s neveľkou nadmorskou výškou, fauna a flóra je ovplyvnená klímou ostrova. Sardíniu obmýva tyrkysovo modré, krištáľovo čisté more – na východe Tyrrhenské, na západe a na juhu Stredozemné. Pobrežie lemujú romantické čisté pláže s jemným bielym pieskom, útesy s podmorskými jaskyňami, svieži vzduch presýtený vôňou pínií a mora. Tunajšie pláže patria k najkrajším na svete, a preto Sardínii právom patrí prívlastok „európsky Karibik“. Návštevníkov tu čakajú veľmi kvalitné služby ako aj zvláštne kultúrne pamiatky z obdobia kultúry Nuraghov (r. 1800 – 240 p.n.l.). Najtypickejšími megalitickými stavbami sú tzv. nuraghi, okrúhle stavby s kónickou vežou. Pre orientáciu možno ostrov rozdeliť na 4 základné časti: sever – je turisticky najvyhľadávanejší kvôli svojej dostupnosti a množstvu kvalitných ubytovacích kapacít. Patrí sem Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda) s mestami Porto Cervo, Porto Rotondo, súostrovie La Maddalena s najkrajšími plážami. Východ ostrova je menej osídlený, nachádza sa tu veľký prístav a medzinárodné letisko v Olbii. Západ Sardínie s mestečkami Isola Rossa, starobylým mestom Alghero (priame letecké spojenie z Bratislavy), kde dlhé piesočnaté pláže striedajú vysoké útesy. Juh je teplejší, turizmus je menej zastúpený a nachádza sa tu aj hlavné mesto ostrova Cagliari so svojim medzinárodným letiskom.


ALGHERO

– príjemné prímorské mesto, známe krásnymi plážami, dobrým jedlom za prijateľné ceny a svojim katalán-skym obyvateľstvom, čím si v minulosti vyslúžilo prezývku Barceloneta – Malá Barcelona. Táto populárna destinácia na severozápade Sardínie, na tzv. Koralovom pobreží je zároveň jednou z najlepších destinácií na potápanie v Európe. Každoročne láka turistov spoznať Sardíniu cez skvelé jedlo, množstvo pamiatok a atrakcií a dokonalú atmosféru bez ruchu veľkomesta.


First Minute -10% First Minute -8% Dobrý pomer cena / kvalita Vzdialenosť od pláže 100m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Chladnička alebo minibar v izbe Malé domáce zvieratá povolené

v pokojnejšej časti mesta asi 1 km od historického centra mesta a 7 km od letiska.

Cena od /
First Minute -8% Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 30m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené

rezidencia je súčasťou komplexu troch rezidencií nachádzajúcich sa asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere).

Cena od /
First Minute -8% Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 150m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené

rezidencia je súčasťou komplexu troch rezidencií nachádzajúcich sa asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere).

Cena od /
First Minute -8% Cenovo výhodné letenky Vzdialenosť od pláže 180m Vonkajší bazén Televízor v izbe Klimatizácia v izbe Parkovanie Malé domáce zvieratá povolené

rezidencia je súčasťou komplexu troch rezidencií nachádzajúcich sa asi 1,5 km severne od historického centra (7 km od letiska v Alghere).

Cena od /


CASTELSARDO

– pôvabné historické mesto so starobylým hradom s hradbami a katedrálou, umiestnené na majestátnej ska-le nad morom (65 km od Alghera, 130 km od Olbie). Castelsardo sa považuje za perlu Sardínie. Pri pre-chádzkach tu môžete obdivovať okrem cenných historických pamiatok aj niekoľko nuraghov a mohutný lávový blok v tvare slona „Roccia dell´ Elefante“.
BADESI

– mestečko leží na severozápade Sardínie medzi mestečkami Santa Teresa di Gallura a Stintino, na okraji zvlnenej nížiny. Vzdialenosť od letísk Olbia aj Alghero 80 km, najbližší prístav v Olbii. Je to krásna časť pobrežia pýšiaca sa 8 km dlhou plážou s jemným bielym pieskom.
GOLFO DI MARINELLA

– nachádza sa na severovýchodnom pobreží ostrova, na začiatku najkrajšej a najluxusnejšej oblasti Sardínie – na Smaragdovom pobreží, vyznačujúcimi sa nádhernými piesočnatými plážami pripomínajúcimi Karibik. Všade nájdete priezračné, krištáľové more a nádhernú prírodu.